Rankų darbo papuošalai

Papuošalai moterims – neatsiejama įvaizdžio dalis. Vienoms tai gražus aksesuaras, kitoms prasmingas talismanas. Kiekvienas rankų darbo papuošalas savitas ir įdomus, pabrėžiantis ne tik pačios moters, bet ir asmenybės grožį.

Kalbėdami apie rankdarbius, bene dauguma iš mūsų prisimena mamų ar senelių rankomis megztus ar nertus darbelius. Rankų darbo gaminiai vertinami nuo seno, ne tik dėl jų kokybės ar originalumo, bet, svarbiausia, įdėtos meilės ir šilumos. Rankų darbo papuošalai kaip niekada  anksčiau yra  „ant bangos“ kas visiškai nestebina. Asmeninis dėmesys, meilė savo darbui, kuriuos kūrėjas atiduoda savo dirbiniams akivaizdžiai matomi įgyvendintuose darbuose.

Dauguma žmonių nesupranta kodėl rankų darbo papuošalai kainuoja brangiau nei jų masinės produkcijos alternatyvos. Kiekviena rankų darbo papuošalo detalė parenkama iš daugybės detalių ir detalyčių. Jeigu nuspręsite, kad papuošalą bus pigiau pasidaryti pačiai užsukite į papuošalų detalių krautuvėlę. Nenustebkite, kad bus sudėtinga surasti ko būtent jums reikia. Tokiose parduotuvėse neįgudusiai akiai  išsirinkti tinkamiausiais papuošalo detales bus sunkus uždavinys, kuris gali brangokai kainuoti, jei pasirinksite netinkamas detales.

Laikas bene svarbiausias žmogaus turimas resursas ir vien žinojimas, kiek prireikė laiko papuošalo idėją paversti realybe, kad visas darbas yra skirtas būtent tau suteikia daug daugiau prasmės tiek meistrui, tiek užsakovui. Kvienas rankų darbo papuošalasreikalauja  daug laiko. Kartą teko važiuoti per pusę miesto dėl 2 trūkstamų karoliukų. Taip taip dėl 2 mažų rudų blizgančių karoliukų. Teko pabūvoti valandos laiko kamštyje…Pilnos gatvės automobilių, visi skuba iš miesto…prie jūros, į gamtą, į svečius…gi vasara…penktadienio vakaras..o aš? Sėdžiu sau kamštį su tais 2 karoliukais ir galvoju…Kaip čia greičiau namo. Gi pažadėjau šią savaitę pabaigti auskarus…Reikia viską dar šiandien užbaigti, ne rytoj…ne poryt. Šiandien. Papuošalų kūrėjas darbo valandų neskaičiuoja jis dirba ties kiekviena dirbinio detale. Kiekvienas išlenkimas,  kiekviena papuošalo linija puikiai pažįstami kūrėjui. Smulkiausios papuošalo detalės ir  netikėti sprendimai kiekvienam rankų darbo papuošalui suteikia sielą.

Kūrėjai, gamindami dirbinius savo rankomis jiems perteikia savo meilę ir energiją tai pat pridėdami vieną svarbų privalumą kuriuo išsiskiria rankų darbo papuošalai – net ir atrodytų to paties dizaino papuošalai niekada nebus vienodi ir identiška kopija savo pirmtakams. Jūs būsite vienintelis žmogus su išskirtiniu papuošalu o vien tai jau daug pasako apie rankų darbo papuošalus.

Rankdarbių mada, pasiekusi visą pasaulį, tikrai neaplenkė ir Lietuvos. Galime pasidžiaugti tikrai originaliais dizainerių darbais, kurie savo originalumu ir kokybe nenusileidžia pasaulinei rinkai. Net gi, kai kuriais atvejai, atvirkščiai, pranoksta tam tikromis tautinėmis detalėmis, gintaro panaudojimu, netradicine metodika.

Dažnai papuošalas turi savą istoriją ir kelia tam tikrus prisiminimus. Nedažnai Facebook grupėse tenka matyti kaip papuošalų savininkės perpardavinėja savo papuošalus, kuriais puošėsi savo vestuvių dieną. Jei užsisakėte papuošalą ypatingai progaivestuvėmskrikštynomsjubiliejui ar kitai svarbiai šventei – pasilikite šį papuošalą sau atsiminimui. Neperpardavinėkite jo. Keli gauti eurai pardavus papuošalą nesuteiks jums džiaugsmo ir  šiltų atsiminimų, kiek išsaugotas papuošalas. Nepamirškite šventę kuria detalės. Tad nieko nelauk užsisakyk rankų darbo papuošalą ir TU!

Auskarai kurti prie šios suknelės. Individualus užsakymas.

Paskelbta: 2019-02-12

Papuošalų laikymas ir priežiūra

Papuošalams, bižuterijai ir kitiems aksesuarams išleidi daug pinigų? Pati stebiesi, kodėl po kiek laiko jie praranda blizgesį, žavesį ir spinduliavimą? O ar moki tinkamai prižiūrėti savo aksesuarus? Keli paprasti patarimai kur laikyti ir kaip prižiūrėti savo papuošalus, kad jie neprarastų savo grožio:

1. Pasistenk, kad tavo papuošalai negulėtų saulėje. Taip pat nepalik jų gulėti ant palangės ar kitose vietose, kur krinta tiesioginiai saulės spinduliai. Nuo saulės papuošalai ne tik išblunka ir praranda blizgesį, bet ir pakeičia formą.

2. Jei turite galimybę, papuošalus stenkitės laikyti atskirose dėžutėse. Taip ne tik apsaugosite nuo pašalinio aplinkos poveikio, bet ir  papuošalai tarpusavyje „nesusinarplios“.

3. Papuošalų laikymui venk drėgnų vietų, nes gali imti rūdyti metalas, o siūlai, ant kurių suvertas papuošalas, pradės trūkinėti.

4. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti papuošalams turintiems organzos ar kitų audinių detalių. Jei papuošalus su organza ar kita medžiaga laikysite netinkamai, medžiaga susiglamžys. Susiglamžius medžiagai sudrėkinkite ja švariu, vėsiu vandeniu ir su šiltu lygintuvu šiek tiek palyginkite.

5. Papuošalų iš sidabro ar su sidabru, bižuterijos nelaikykite atvirame ore, o ypač vonios kambaryje – nuo sąveikos su oru ir drėgmės metalas oksiduojasi ir praranda žvilgesį.

6. Papuošalų nereikėtų laikyti su kitų metalų dirbiniais, nes gaminiai gali netekti blizgesio.

7. Dirbant namų ruošos ir kitus darbus papuošalus rekomenduojama nusiimti.

8. Nepurkšk ant papuošalų kvepalų. Papuošalus galima segtis tik kvepalams jau nudžiuvus.

Paskelbta: 2019-02-12